Facebook'a Yeni Bir Dev Rakip mi? Geliyor

Facebook, Twitter, İnstagram ve benzeri siteler hakkında haberler, olaylar
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Asuman Bilgeoğlu
Özel Üye
Özel Üye
Mesajlar: 8
Kayıt: Pzr Eki 21, 2018 3:48 am
İletişim:

Facebook'a Yeni Bir Dev Rakip mi? Geliyor

Mesaj gönderen Asuman Bilgeoğlu » Prş Eki 25, 2018 12:21 am

ABD'de USA Today gazetesinin yayınladığı habere göre 2019 yılında yayın hayatına başlayacak olan ve ismi şu anda gizli tutulan büyük bir sosyal medya sitesi geliyor.İsmi gizli tutulan bu büyük proje devlet destekli olup, Google reklam ağının en ön sıralarında yer alacağı söyleniyor.Bu haberin yazarı Colson Whitehead'a sorulan sorular cevapsız kaldı.Colson Whitehead, 2019 yılının ilk aylarında bu dev projenin ismi ve ne tür bir hizmet olduğu açıklanacaktır söylemlerinde bulundu.
Resim
Öte yandan Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg bu haberi yalanladı.Her ne kadar haberin doğruluğu tartışılsada facebook'a rakip çıkma olasılığı bence %50 dir.2004 yılında kurulan facebook, aradan 14 yıl geçmesine rağmen dünya 3.sü oldu. ABD'de 2019 yılında yayına girecek olan bu dev sosyal medya projesi kaç yılda bu seviyeye gelir? Bu konuda çok tartışılır.2006 yılında Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından kurulan Twitter, aradan 12 yıl geçmesine rağmen hala Facebook'a rakip olamamıştır.

Bu konu hakkında, sizinde görüşlerinizi almak istiyorum.sizce ABD'de kurulacak dedikleri bu dev sosyal medya projesi nasıl bir etki yaratır? yada tepkimi yaratır?



Cevapla

“Sosyal Medya” sayfasına dön