Google Adsense Kazançlarınızın Düşmemesi İçin Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Bir Kural

Google Adsense hakındaki konular, Google Adsensede sorun yaşayanların yardımlaşabileceği forum bölümüdür. Google Adsense ile ilgili bir sorununuz varsa bu forumda konu açarak yardım alabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Atmosfer53
Aktif Üye
Aktif Üye
Mesajlar: 11
Kayıt: Cum Eki 19, 2018 1:29 pm

Google Adsense Kazançlarınızın Düşmemesi İçin Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Bir Kural

Mesaj gönderen Atmosfer53 » Pzt Eki 22, 2018 10:13 pm

Google Adsense, her yıl yeni farklı kanunlar çıkartarak, bir çok webmasterin kafasını allak bullak etmeyi başarıyor.
2018 yılının analizlerine göre bir çok webmasterin Google Adsense kazancı gerilemiş durumda ve bir çok webmaster bu durumdan şikayetçi.Bir çok webmasterin geliri düşmesiyle birlikte akıllarda bir çok ünlem işareti kaldı.

Burada, sizlere gelir kaybınızı önlemek adına sadece bir kuraldan bahsedeceğim.
Bütün gelirinizi en yüksek performansa getirmese bile, şu anki kazancınızdan daha çok kazanacağınıza emin olabilirsiniz.

Google Adsense reklam yönetim panelinizde olan Reklam Dengesi ayarları kazancınız için çok hassas bir bölümdür.

Bazı Google Adsense hesablarını Google otomatik olarak kendisi ayarlar.Haliyle buda sizin için olumsuz bir durum olabilir. Burada sizlere tam olarak anlatmak istediğim konu şu. Google Adsense Reklam dengesi bölümünde reklam yüzdesi ayarını %100 olarak ayarlamalısınız.

Reklam dengesi ayarlarında Google sizlere şöyle bir tavisyede bulunur. Bu metni iyi okuyun

''Reklam doluluk oranı, sitenizdeki uygun reklam alanlarını reklamlarla ne sıklıkta doldurduğumuzu gösterir. Örneğin, %70 reklam doluluk oranı seçerseniz bu, zamanın en çok %70'inde reklam birimlerinizi en yüksek kazanç sağlayan reklamlarla dolduracağımız anlamına gelir.

Boş alandaki doluluk oranı ayarları, sitenizde sunulan deneyim üzerinde en etkili olacak unsurdur. Sizin için en uygun olan ayarı öğrenin.

Ayarlarınızın nasıl performans gösterdiğini öğrenmek için bir A/B denemesi de çalıştırabilirsiniz.''


Sizlere tavsiyem şudur ki, Bu tavsiyeye asla dikkate almayın.

Bu görselde göstermiş olduğum ayarları reklam hesabınıza uygulayın 1 hafta deneyin farkı göreceksiniz
Resim

Ben Googlenin tavsiyelerini aylardır 4 ayrı web sitemde denedim ve sonuç hüsranla bitti. Ne zamanki kendi kararlarımla reklam dengesi ayarını %100 olarak ayarladım, o zaman kazançlarım normale dönmeye başladı.

Burada Googlenin sizlere sunduğu tavsiyenin mantığı şudur. Reklam dengesi ayarını ne kadar düşürürseniz o kadar daha az sıklıkla web sitenizde reklam çıkacaktır. Yani buda şu demektir. Örneğin günün 24 saatinin 12 saati sitenizde reklam çıkmayacak, kalan 12 saat boyunca sitenizde reklamlar çıkacak ama yüksek kazançlı reklamlar çıkacak.Cevapla

“Google Adsense” sayfasına dön